Wycieczka do Muzeum Narodowego w Gdańsku

Dnia 22.06.2022 r. klasa 1eT o profilu fotografia i multimedia wraz z nauczycielem Joanną Mroczek odwiedziła trzy wystawy Muzeum Narodowego w Gdańsku w samym sercu Parku Oliwskiego.
Głównym punktem wycieczki było obejrzenie prac wybitnego fotografika Zbigniewa Wołyńskiego – grafika, fotografa mody i reklamy w czasach PRL-u.
Na specjalne zaproszenie, kurator wystawy Maciej Szymanowicz opowiedział uczniom o idei samej wystawy „Wdzięk i Fantazja” oraz przybliżył postać i warsztat Wołyńskiego.
Oprócz tego, uczniowie mieli okazję obejrzeć rzeźby i fotografie Augusta Zamoyskiego w zbiorze „Myśleć w Kamieniu” oraz wystawę „Nowe Spojrzenie”, czyli prezentację najważniejszych zjawisk, kierunków i tendencji artystycznych we współczesnej sztuce polskiej.
Uczniowie tym samym zdobyli wiedzę oraz wiele inspiracji do własnej pracy twórczej.