Uczciliśmy 30 rocznicę wyborów 4 czerwca

W Dzień Wolności i Praw Obywatelskich w Powiatowym Zespole Szkół w Redzie zorganizowano „lekcje” historii podczas, której nastąpiło uroczyste odśpiewanie hymnu.

– 4 czerwca kojarzy nam się z wyborami, wolnością i demokracją. To ważny dzień w historii Polski – mówią uczniowie Powiatowego Zespołu Szkół w Redzie.

Triumf „Solidarności” 4 czerwca 1989 roku był zwycięstwem wolności nad komunistycznym systemem władzy. Polacy poczuli wówczas, że nareszcie są u siebie w domu. Chcemy o tym pamiętać. Chcemy się z tego cieszyć.

Na zakończenie spotkania, pani Dyrektor Powiatowego Zespołu Szkół w Redzie wręczyła nagrodę główną w wysokości 2000 zł rektora Uniwersytetu Morskiego w Gdyni w konkursie „Razem do zawodu” dla uczniów technikum eksploatacji portów i terminali na ręce nauczyciela kształcenia zawodowego.