Spotkanie europejskie w Europe Direct Gdańsk

Grupa projektowa „Szkoła – Ambasador Parlamentu Europejskiego” uczestniczyła w lekcji europejskiej w Punkcie Informacji Europejskiej w Gdańsku. Uczniowie mieli okazję nie tylko poznać historię Unii Europejskiej i jej funkcjonowanie, ale także zapoznali się z obszarami działania tej niezwykłej organizacji międzynarodowej. Młodzi Europejczycy zostali zaproszeni do wspólnej podróży po Europie, w trakcie której poznali szeroko pojętą  problematykę zjednoczonej Europy. Prowadzący zajęcia wprowadził uczniów w świat historii integracji, pokazał jak działa UE, zapoznał z unijnymi organami i instytucjami oraz zachęcił do korzystania z możliwości, jakie otwiera przez nami zjednoczona Europa.

Wspólnota państw europejskich jest największym, jedynym w swoim rodzaju i najbardziej liczącym się w świecie ugrupowaniem integracyjnym, z którą łączą nas liczne i stale pogłębiające się więzi gospodarcze. Dlatego ważne jest organizowanie takich spotkań – lekcji, warsztatów europejskich dla młodzieży, aby pogłębić wiedzę z zakresu edukacji europejskiej.